5 вересня 2016 року, друга річниця подій на Луганщині

5 вересня 2016 року,  друга річниця подій на Луганщині, що забрали спокій  багатьох українських сімей. Сьогодні панахиди пройшли в різних частинах України. На Волині вічно спочиватимуть четверо. Аби вшанувати їх пам’ять на цвинтарі  зібралися рідні, близькі, побратими полеглих, а також громадські активісти.

1

Зображення 1 з 11

Саме в цей день, у 2014 році, захисники нашої неньки потрапили у засідку ворога. Тоді починається відлік часу мук, які  доводиться виносити рідним та близьки. Чимало води зійшло, а питань залишається набагато більше, аніж відповідей… Хот залатає серце матері, яка вже два роки не знає долі своїх дітей? Замість двох синів, їй пропонували п’ять мертвих тіл, кожного разу стверджуючи, що зараз це один із її хлопчиків. Як повернути роки життя батьку, чий син похований під чужим ім’ям? Де дізнатися, чому рік і сім місяців тіло одного, видають за іншого? Хто пояснить як сталося, що 14 героїв того дня  досі залишаються невідомими солдатами Старобільського кладовища? З свого боку, рідні зробили усе можливе, аби хоч щось дізнатися про хід подій, що почалися п’ятого вересня 2014 року. Нескінченні аналізи ДНК, експертизи, збір будь якої інформації, що могла б проявити ситуацію. Рідним героїв довелося стати експертами пошукової справи, адже ні влада, ні відповідні служби не взяли на себе цей обов’язок у повній мірі.

Команда ГО «Мирний берег» проводить розслідування даної справи. Найближчим часом ми оприлюднимо частину зібраних матеріалів у рамках звіту до проекту «Страчені на Донбасі: факти катувань та вбивств на Сході України». Ми віримо, що наша робота стане основою для винесення покаральних вироків для винних.

Нажаль до повного розуміння ще далеко, та якою б не була ситуація зараз, ми повинні пам’ятати про час, коли  істина стане правдою і кожен дасть відповідь за свої діяння!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *