Голова ГО «Мирний берег» презентував у варшаві доповідь «СТРАЧЕНІ Й ЗАКАТОВАНІ НА ДОНБАСІ»

14361244

В рамках моніторингу злочинів, пов’язаних із позасудовими стратами, зникненнями, тортурами і затриманнями, документатори «Мирного берега» здійснили вже 56 поїздок для опитувань потерпілих і свідків, що перебували у полоні «ЛНР» і «ДНР».

ГО «Мирний берег» аналізує не лише інформацію за окремими випадками, але і формує картину ключових подій, таких як Ізваринський котел, Іловайський котел, трагедія ІЛ-74, події 5 вересня 2014 року, події в Донецькому та Луганському аеропортах, Дебальцевський котел тощо. Наприклад, досліджуючи трагічні бої 5 вересня 2014 року в Луганській області, «Мирний берег» знайшов 175 учасників цих подій.

Частина цих даних заноситься в загальну для Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» базу даних MEMEX PATRIARCH. Наразі база містить інформацію про 6021 постраждалого, з яких 3030 осіб загинуло, 1379 осіб звільнено з полону, 278 – заручники, і 599 осіб досі вважаються зниклими безвісти.

«В ході реалізації проекту, підтриманого МФ “Відродження” ми з’ясували, що існують категорії полонених і заручників, для яких ризик бути розстріляними чи підданими катуванням був найбільшим: серед військових – снайпери, представники «Правого сектора», ті, у кого є татуювання з національною та державною символікою, серед цивільних – за ознакою мови спілкування, віросповідання», – повідомив Г. Щербак.

 content_14432937_1447881855228370_2605031282152478874_n
Голова «Мирного берега» зазначив, що правозахисникам відомі випадки протиправних дій з боку українських військовослужбовців і бійців добровольчих батальйонів.

«Складність у цьому питанні полягає ще і в тому, що його часто намагаються політизувати, звинувачуючи тих, хто заявляє про ці порушення прав людини, у відсутності патріотизму, а то й у співпраці з окупантами. Але все це і жодному разі не зупиняє наші зусилля в роботі в цьому напрямку», – підкреслив Щербак.

Важливим джерелом інформації є call-центр «Мирного берега».За час роботи call-центру та сервісу онлайн-консультації на порталі mb.net.ua було отримано понад 500 дзвінків і надано 276 консультацій.

У своїй доповіді правозахисник також зазначив, що «Мирний берег» надає юридичну допомогу сім’ям зниклих безвісти, працює над внесенням змін до законодавства для більшого соціального захисту цих сімей.

«Зібрані й задокументовані нами докази, свідчення жертв, покази свідків подій вказують на те, що деякі злочини, скоєні на сході України під час військового конфлікту, цілком можуть бути кваліфіковані як злочини проти людяності, оскільки вони є складовою частиною широкомасштабного і систематичного нападу, спрямованого проти цивільного населення», – резюмував Геннадій Щербак.

джерело інформаціїї: Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *