Круглий стіл “Права та соціальні гарантії членів сімей зниклих безвісти”

DSC_004030 червня у Києві в рамках спільного проекту, за підтримки моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, відбувся круглий стіл за участю Громадської Організації «Мирний берег» м. Луцьк (голова – Щербак Генадій Васильович) та благодійною організацією «Благодійний фонд «Восток СОС» м. Київ (керівник Дворецька Олександра Миколаївна)

У роботі круглого столу, який був присвячений правам та соціальним гарантіям членів сімей зниклих безвісти, брали участь представники громадських організацій, волонтерських рухів, рідні та близькі зниклих безвісти й загиблих в АТО. Серед присутніх гостей був представник Міжнародного червоного хреста в Україні. Для обговорення учасникам круглого столу було запропоновано та розглянуто питання щодо досвіду успішних практик відстоювання прав та соціальних гарантій членів сімей зниклих безвісти.

DSC_0021DSC_0035

Представники ГО «Мирний берег» навели учасникам круглого столу значну кількість, документально підтверджених прикладів, успішного розв’язання питань з якими до них найчастіше зверталися з проханням про допомогу та сприяння з вирішення проблемних питань, які виникли в зв’язку з безвісним зникненням рідних та близьких. Багато таких прохань були колективними. З цього приводу, кожного разу після цих звернень, відпрацьовувались відповідні звернення (заяви) до різних інстанцій та високо посадовців, з якими рідні та близькі особисто зверталися, перебуваючи на прийомі, чи то надсилали поштою.

DSC_0005DSC_0029

В ході проведення круглого столу було здійснено збір інформації про типові та індивідуальні проблеми, з якими доводиться стикатися родичам та членам сімей зниклих безвісти. Зазначений збір відбувся у формі анкетування та під час живого спілкування.DSC_0049
Також на круглому столі представниками благодійної організації «Благодійний фонд «Восток СОС» до обговорення було запропоновано Проект Закону України «Про попередження зникнення людей та сприяння в розшуку безвісно зниклих осіб». В результаті цього обговорення будуть відпрацьовані відповідні пропозиції щодо внесення суттєво важливих змін до цього проекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *