Ті, що пережили пекло

 

На нашому сайті ми пропонуємо вашій увазі електронний вигляд видання «ТІ, ЩО ПЕРЕЖИЛИ ПЕКЛО: Свідчення жертв про місця незаконних ув’язнень на Донбасі» – це підсумок моніторингово дослідження фактів серйозних порушень прав людини, пов’язаних із незаконним позбавленням свободи в зоні збройного конфлікту на сході України. Видання описує реальний стан подій на Донбасі і є звітом про піврічну роботу коаліції «СПРАВЕДЛИВІСТЬ ЗАРАДИ МИРУ НА ДОНБАСІ» до якої входить громадська організація «Мирний Берег».
За підтримки ГЕЛЬСІНСЬКОЇ ФУНДАЦІЇ З ПРАВ ЛЮДИНИ та Міністерства закордонних справ Республіки Польща по програмі «ПІДТРИМКА ДЕМОКРАТІЇ» ми збирали історії людей, які повернулися живими з пекла… Пів року ми документували свідчення наших воїнів, медиків, волонтерів, цивільних і військових осіб, яким довелося відчути на собі усі принадності місць несвободи, де вони незаконно утримувались проросійськими збройними утвореннями. Ми записували розповіді тих, кому довелось пережити усі жахи полону так званих «ЛНР» та «ДНР».
У звіті представлені реальні цифри та факти, що засвідчують наявність грубих та систематичних порушень прав людини щодо осіб, які незаконно були поміщені до місць несвободи, перебували в нелюдських умовах та піддавалися жорстокому поводженню чи катуванню. Також автори звіту пропонують комплекс заходів, спрямованих на припинення порушень, привернення уваги міжнародної громадськості та притягнення до відповідальності осіб, винних у вказаних порушеннях.
Також ви можете переглянути документальний фільм «Ті, що пережили пекло», який було створено на основі матеріалів зібраних в ході моніторингової місії.

відкрити книжку

pdf-4362-page-00001.jpg