Звіт «Ті, що пережили пекло» спровокував інформаційний фурор у Німеччіні.

ukraine-folterРобота українських правозахисників у сфері документування порушень прав людини на Донбасі викликала небувалий інтерес у німецької аудиторії. Минулого місяця ціла низка німецьких медій заговорила про полон і тортури на окупованих частинах Донецької і Луганської областей. У популяризації звіту «Ті, що пережили пекло» беруть активну участь представники ГО «Центр громадянських свобод», яка є членом Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».

«Німеччина нарешті дізналася про викрадення та катування цивільних людей на Донбасі. І жахнулася масштабам організованої системи терору, за допомогою якого т.зв. ДНР/ЛНР фізично знищили активну меншість та взяли контроль над регіоном. Репортажі про це вийшли одночасно на кількох телеканалах, газетах, радіо», – написала на своїй сторінці у Facebook правозахисниця Олександра Матвійчук (Центр громадянських свобод).

Понад півсотні друкованих копій звіту «Ті, що пережили пекло» передано у комітет Бундестагу з міжнародних відносин. З виданням ознайомилися політики, що працюють над темою конфлікту на Донбасі. За словами Олександри Матвійчук, звіт допомагає змінити думку західних дипломатів про ситуацію в Україні.

Як повідомив Сєргєй Семлєнний, керівник представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, після репортажу Сабіни Адлер для радіостанції Deutschlandfunk у німецькому суспільстві зацікавилися питанням порушення прав людини на Донбасі. Депутат Марілуїзе Блек допомогла поширити друкований звіт у Бундестазі.

«Цей документ змінює ситуацію і дає можливість реальному тиску отримати нову якість», зауважив Гернот Ерлер, політик із соціал-демократичної партії, яка здебільшого займає проросійську позицію, говорячи про звіт «Ті, що пережили пекло» в ефірі Deutschlandradio. Він також висловив чітку позицію проти безкарності винних у скоєнні злочинів проти людяності в ході військового конфлікту на сході України.

На черзі – представлення звіту в Чехії. Цього разу про тортури іноземній аудиторії на Донбасі розповідатиме Олександр Павліченко (Харківська правозахисна група).

Джерело: https://jfp.org.ua/coalition/novyny-koalicii/articles/zvit-ti-shcho-perezhyly-peklo-sprovokuvav-informatsiinyi-furor-u-nimechchyni?locale=uk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *